Domprofil.pl Budowanie Domów Kraków i Małopolska

Wykonanie płyty fundamentowej

Profesjonalna budowa domu wiąże się z koniecznością wykonania płyty fundamentowej z wytrzymałym zbrojeniem. Jest to element konstrukcyjny, który stanowi połączenie budynku z gruntem. Równocześnie przekazuje on obciążenie budowli podłożu. Rozwiązanie to stosuje się coraz częściej, odchodząc od klasycznego posadowienia wylewanego. Płyta fundamentowa pod dom szkieletowy lub garaż murowany gwarantuje stabilność. Jej wykonanie musi być poprzedzone właściwymi przygotowaniami, takimi jak:
• zrobienie wykopu,
• zaopatrzenie się w niezbędne materiały (m.in. zbrojenie o odpowiednich parametrach),
• sporządzenie planu.

Tego rodzaju konstrukcję często wykorzystuje się w przypadku budynków o niewielkim metrażu. Płyta fundamentowa pod domek letniskowy sprawi, że jego wykonanie może odbyć się szybciej. Jedną z zalet posadowienia w formie płyty jest możliwość jego zastosowania zarówno na terenach suchych, jak i podmokłych. Zwykle stosuje się je na podłożach o słabej nośności.

Zalety zastosowania płyt fundamentowych

W takich konstrukcjach stosowane jest solidne zbrojenie płyty fundamentowej, które zwykle wykonuje się w układzie krzyżowym. Dzięki niemu zwiększa się wytrzymałość na obciążenia.

Jeżeli występuje konieczność umiejscowienia garażu murowanego, budynku szkieletowego lub letniskowego na trudnym terenie istnieje ryzyko jego osiadania, czyli stopniowego zagłębiania się w podłożu. W przypadku osłabionych, wylanych fundamentów najczęściej skutkuje to pękaniem ścian. Zastosowanie nowoczesnego posadowienia sprawi, że konstrukcja będzie ulegała temu procesowi w sposób równy, co zniweluje potencjalne uszkodzenia.

Dzięki zastosowaniu płyt fundamentowych w domach energooszczędnych możliwe jest osiągnięcie doskonałych właściwości termoizolacyjnych budynku. Wynika to z faktu, że łatwiej odizolować ją od zimnego podłoża, niż klasyczne fundamenty wylewane. Dodatkowo są bardziej odporne na podnoszące się wody gruntowe. Wykorzystanie tego typu rozwiązań w domach szkieletowych, letniskowych i garażach murowanych pozwala skrócić czas budowy nawet o kilka tygodni.

Profesjonalne usługi budowlane

Budowę domu szkieletowego, letniskowego lub garażu murowanego warto powierzyć profesjonalnej firmie budowlanej, która w fachowy sposób zajmie się wykonaniem płyty fundamentowej. Jako przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem mamy zrealizowanych wiele zróżnicowanych zleceń. Z tego względu wiemy na co szczególnie zwracać uwagę w trakcie przeprowadzania prac. Wykorzystujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości (takie jak wytrzymałe zbrojenie odporne na obciążenia), ponieważ chcemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

W trakcie współpracy skupiamy się na potrzebach i wymaganiach naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu!

Call Now Button