Domprofil.pl Budowanie Domów Kraków i Małopolska

Instalacje ogrzewania na podczerwień

W Domprofil kompleksowo budujemy domy jednorodzinne – od fundamentów, do stanu surowego zamkniętego. W naszym portfolio znajdują się nowoczesne systemy ogrzewania, w tym instalacje ogrzewania na podczerwień. Usługi ich montażu świadczymy na terenie Krakowa i całej Małopolski!

Ogrzej dom za pomocą podczerwieni

Choć w Polsce nie jest to najpopularniejszy system zapewniający ciepło w budynku, promienniki podczerwieni opisać można jako wygodne, zdrowe i ekologiczne. Zyskują coraz większe uznanie, zwłaszcza w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Na czym polega ich fenomen i jak przebiega montaż ogrzewania podczerwienią?

Ten nowoczesny system grzewczy wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które rozkłada się w budynku w postaci fali, zapewniając równomierny rozkład temperatury. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania konwektorowego, promienniki podczerwieni ogrzewają ciała stałe, a nie powietrze. Dzięki temu są wydajniejsze, a ciepło odczuwalne jest natychmiast po włączeniu instalacji.

Tradycyjne kaloryfery nagrzewają powietrze w swoim otoczeniu, które następnie ulatuje pod sufit. Należy dostarczyć więcej ciepła, by ogrzać przestrzeń przy podłodze. Powoduje to wysuszenie powietrza oraz jego ciągły obieg, który wiąże się z przemieszczaniem się drobinek kurzu, zanieczyszczeń czy alergenów. W przypadku instalacji IR zjawiska te nie mają miejsca, ponieważ nagrzewane są ciała stałe: ściany, meble, a także ludzie.

Montaż instalacji zaczyna się do wybrania promienników IR: grzejników, paneli grzewczych, a także mat i folii emitujących promieniowanie. Mogą być one zamontowane pod sufitem, pod podłogą lub na ścianach.

Domprofil – firma budowlana, której warto zaufać

Jeżeli rozważasz montaż tego ogrzewania w Twoim domu, chętnie porozmawiamy z Tobą na temat naszych doświadczeń związanych z tym nowoczesnym systemem. Wykonamy profesjonalne instalacje, pomożemy w wyborze najlepszych promienników podczerwieni i innych elementów. Ekipa budowlana Domprofil poleca się dla wszystkich osób z Małopolski, które marzą o własnym, nowoczesnym i energooszczędnym domu!

Call Now Button