Domprofil.pl Budowanie Domów Kraków i Małopolska

Dokumentacja budowlana

Zanim powstanie Twój wymarzony dom, należy przebić się przez szereg zawiłych formalności i spraw administracyjnych. U nas znajdziesz pomoc w załatwieniu zezwolenia na budowę, ułatwimy Ci wybór odpowiedniego projektu oraz doradzimy w zakresie dokumentów budowlanych, które będą potrzebne od samego początku, aż do końca inwestycji.

Zezwolenie na budowę

Zanim zostanie wbita pierwsza łopata, należy załatwić wiele formalności. Pierwszym krokiem jest uzyskanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź decyzji o warunkach zabudowy. To one określają kryteria, jakie musi spełnić odpowiedni projekt domu. Możesz liczyć na naszą pomoc w tym wyborze.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o zezwolenie na budowę. Niestety, w Polsce nie mamy jednoznacznych przepisów ujednolicających zakres dokumentów, które powinien zawierać. Procedury mogą różnić się w poszczególnych gminach. Doradztwo profesjonalistów znacznie przyspiesza proces wydania pozwolenia budowlanego.

Pomagamy w załatwieniu zezwolenia na budowę, rozpoczynając już od pierwszych formalności. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez 35 lat działania w okolicznych gminach możemy zaoferować doradztwo w zakresie dokumentów budowlanych, niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji.

Projekt budowlany

Niestety, nie na każdej działce można zrealizować wszystkie marzenia inwestora dotyczące wyglądu domu. Każdy projekt musi zostać dostosowany do warunków geologicznych, a także wspomnianych warunków zabudowy lub Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obowiązującego w danej gminie. Udzielamy pomocy w wyborze odpowiedniego projektu, który spełni zarówno szereg wymogów formalnych, jak i oczekiwania Klienta.

Inne dokumenty budowlane, wymagane do rozpoczęcia inwestycji

Prócz projektu budowlanego, do wniosku o zezwolenie na budowę domu należy dołączyć plan zagospodarowania terenu. Ponadto, wniosek powinien zawierać także dokumenty dotyczące przyłączy mediów. Prowadzimy doradztwo w zakresie sprawnego załatwienia tych formalności i wyborze odpowiednich specjalistów.

Call Now Button